Ako dlho treba čakať po vytrhnutí, aby zubár urobil porcelánové zuby?

Zodpovedané
28. jún 2019

Dobrý deň,

mamina ide na dovolenku a potrebuje si súrne spraviť zuby. Chce si dať porcelánové. Pár zubov jej treba však vytrhnúť.

Koľko musí po vytrhnutí čakať ak sa jej ďasná budú dobre hojiť, aby jej spravili nové zuby?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie bude, ak vaša mamina porieši svoje zdravotné problémy so zubami až po dovolenke.

Nateraz by sa určite mala pozhovárať so svojím zubným lekárom o stave jej zvyškového chrupu a spomínaných zubov (na vytiahnutie), nakoľko je možné, že ich korene by boli využiteľné do celkového protetického riešenia a bolo by ich možné zachovať.

V opačnom prípade môže byť najprv zhotovená takzvaná imediátna náhrada, čo je typ dočasnej protézy, ktorá sa používa v čase hojenia kosti a ďasien, pričom neskôr bude pacient v danom úseku potrebovať definitívne protetické riešenie.

Ak by bolo potrebné ťahanie viacerých zubov, je na mieste zvážiť ich nahradenie implantátmi, na ktorých by sa keramický mostík uchytil.

Zubný lekár bude prihliadať na stav ďasien, hygienu ústnej dutiny, výšku alveolárnej kosti aj predstavy, požiadavky a finančné možnosti vašej maminy.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská