Asi mám prievan a pobolieva ma zub na hornej sánke. Môžem mať zápal zubného nervu?

Zodpovedané
24. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi mám prievan a pobolieva ma zub na hornej sánke. Je to zub medzi osmičkou a očným zubom.

Keď sedím a trafím správnu polohu, tak ma to nebolí vôbec. Len neviem v noci spať. Vtedy ma strašne bolí ucho, až mi to vystreľuje do toho zubu. Zub nie je na dotyk citlivý.

Môžem mať zápal zubného nervu?

Prievan si vyháňam novinami a používam Otobacid kvapky.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

oblasť v čeľusti medzi zubom múdrosti a očným zubom zahŕňa dovedna 4 zuby a veľmi často je príčinou bolesti, tlaku, či iných nepríjemných pocitov v tomto mieste zápal prínosových dutín.

Ak ste prechladená, alebo prekonávate infekciu horných dýchacích ciest, môžete mať bolesti, ktoré sa akoby prenášajú na tieto zuby. Pokiaľ však nemáte pocit, že vám bolesť vystreľuje od zubu do ucha, tak by som príčinu bolesti v zuboch nehľadala a ďalej váš zdravotný problém riešila s ORL (ušno-nosno-krčným) lekárom.

Predpokladám, že práve tento lekár vám Otobacid N predpísal. V prípade pretrvávajúcich ťažkostí v danej oblasti zubov (aj po ustúpení bolestí ucha), odporúčam röntgenologické vyšetrenie u zubného lekára.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská