Čo môže znamenať hrčka v ústach?

Zodpovedané
7. júl 2019

Dobrý deň,

asi pred mesiacom som si v ústach našla hrčku.

Neviem ako dlho tam už bola. Nerastie, nemení sa. Môj lekár nevie čo by to mohlo byť. Prikladám fotografiu.

Čo môže znamenať hrčka v ústach?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na základe priloženej fotografie nemožno určiť o aký typ výrastku ide, rovnako, ako to váš zubný lekár nevedel určiť pri vyšetrení.

Predpokladám, že pôjde o benígny granulóm na sliznici - tie najčastejšie vznikajú následkom zápalu a dráždenia, ďalej pri celkových ochoreniach, infekciách, alergiách a dokonca sú prípady, kedy je príčina úplne neznáma.

Výrastok je potrebné odstrániť chirurgicky alebo laserom, mal by to urobiť špecialista - stomatochirurg.

Je dobré, aby sa odrezané tkanivo poslalo na histologické vyšetrenie, ktoré potvrdí diagnózu.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská