Je možné nasadiť strojček na zuby v priebehu tehotenstva?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

už dlho zvažujem vyrovnanie zubov pomocou strojčeka. Zuby mám pekné, ale nie sú úplne rovné. Keďže som už dospelá, tak je to finančne náročnejšie. Porodila som a som znovu tehotná.

Je možné nasadiť strojček aj v priebehu tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

možné to samozrejme je, ale vašim ďasnám by sa to nemuselo práve páčiť.

Počas tehotenstva sa vplyvom hormónov zhoršujú problémy s ďasnami. Ak preto mávate ďasná opuchnuté alebo krvácavé, nosenie "strojčeka" by mohlo zápal ďasien zhoršiť, prípadne ho dráždením vyprovokovať.

Dodržiavanie správnej dentálnej hygieny je počas tehotenstva veľmi dôležité a fixný aparát vám môže sťažiť správne čistenie napr. medzizubných priestorov.

Počas tehotenstva je ďalej rozumné absolvovať dvakrát preventívnu prehliadku a minimálne raz profesionálnu dentálnu hygienu pre dokonalé odstránenie zubných povlakov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská