10 zubárov v okrese Lučenec odmietlo ošetriť 2,5 ročné dieťa. Ako nájdem zubára, ktorý ho zoberie?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý de,

nikto ma nechce zobrať s 2,5 ročným synom na zubné vyšetrenie. Žijeme v okrese Lučenec a už som obvolala 10 zubárov a nikto ma nezoberie.

Dokonca som už volala súkromnému lekárovi do Zvolena, ktorý nemá zmluvné poisťovne a ani ten ma nezoberie.

To mám ísť s malým do Bystrice alebo až do Bratislavy?

Každý ma zruší s tým, že buď oni deti nerobia, alebo už neberú pacientov. Ani môj lekár ho nezoberie.

Existuje nejaká "páka" na zubárov, keď si ma takto posúvajú?

Ďakujem

Dobrý deň,

jediné, čo môžem poradiť, je hľadať ďalej.

Obráťte sa na svoju zdravotnú poisťovňu, na ich stránke na internete nájdete zoznam zazmluvnených zubných lekárov vo vašom okrese.

Ďalej sa dá obrátiť na Slovenskú komoru zubných lekárov, v ktorej musí byť registrovaný každý zubný lekár, ktorý na území Slovenska vykonáva prax. Je veľká škoda, že syna nezoberie váš zubný lekár, nakoľko väčšina zubných lekárov berie deti svojich pacientov aj v čase, keď neprijímajú nových pacientov.

"Páka" na zubných lekárov, v tom zmysle, ako to myslíte, neexistuje. Akýkoľvek lekár je povinný ošetriť pacienta ak ide o zdravie a život ohrozujúcu situáciu, ktorú nemožno odkladať.

V opačnom prípade vás z kapacitných dôvodov odmietnuť môže. V prípade bolesti vezmite synka na pohotovosť.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská