3,5 ročná dcéra má 18 zúbkov a má medzi nimi väčšie medzery. Je to v poriadku?

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

dcérka má 3,5 roka a má iba 18 zúbkov. Medzi zúbkami má väčšie medzery.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku by dcérka už mala mať prerezaných všetkých 20 mliečnych zúbkov. Väčšie medzery môžu mať súvis s rozostupom do medzier pri chýbajúcich zúbkoch, ale tiež k nim dochádza, ak sú mliečne zúbky pomerovo k veľkosti čeľustí dieťaťa primalé.

Odporúčam objednať sa na vyšetrenie k zubnému lekárovi, aby posúdil, či je prerezávanie posledných dvoch zúbkov len oneskorené, alebo nie sú založené, prípadne sú pre nesprávne postavenie zachytené v kosti, čo sa zistí na základe panoramatického röntgenového snímku.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská