Aká je príčina červenej škrvny na podnebí?

Zodpovedané
3. júl 2020

Dobrý deň,

mám červenú škvrnu na podnebí.

Aká môže byť príčina?

Zatiaľ mi doktor preložil ošetrenie a kvôli nálezu mám prísť opäť koncom týždňa to ukázať.

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, ilustračný obrázok je vo veľmi zlej kvalite, a pri zmenách na sliznici sa dá stanoviť diagnóza jedine po riadnom vyšetrení v zubolekárskom kresle.

Môžem len predpokladať, že došlo k poraneniu sliznice tvrdého podnebia. Podráždenie môže spôsobiť tvrdá strava, ostré štetinky zubnej kefky, prípadne náraz plastovou hlavou kefky, ale tiež vplyv tepla (často až popálenie), čo spôsobí začervenanie a bolesť.

Sliznicu je potrebné nechať upokojiť, prípadne môžete použiť ústnu vodu pre zníženie citlivosti a rýchlejšiu regeneráciu mäkkých tkanív.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská