Aké biele škvrny to mám na lícach?

Zodpovedané
9. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na stranách líc mám takéto biele škvrny.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na umiestnenie na vnútornej strane líca v línií žuvacích plôšok by mohlo ísť o chronické zahryzávanie líca (odborne morsicatio buccarum).

U vás je nález veľmi mierny a nevykazuje zápal sliznice. Malá biela čiarka je miesto prihryznutia sliznice, mala by byť mierne vystúpená a nedá sa zotrieť.

Je to bežný jav a v takejto miernej forme nepredstavuje žiaden problém. Treba si na to len dávať pozor a vedome sa zahryzávaniu, ako akémukoľvek inému zlozvyku, vyvarovať.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská