Ako liečiť bolesť po resekcii?

Zodpovedané
3. jan 2020

Dobrý deň,

pred mesiacom m bola robená resekcia jednotky už po druhýkrát. Stále ma bolí ďasno na dotyk (tlak) a posledné dva dni ako modrina na zatlačenie. Citlivý ho mám aj na chlad.

Je to v poriadku?

Môže takáto bolesť pretrvávať, kým sa obnoví kosť?

Posledný týždeň som mala nádchu a tým pádom som si to častejšie pri smrkaní aj stláčala.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mierna bolesť alebo citlivosť na tlak je normálna a v čase oslabenej imunity je to úplne bežné. V mieste resekcie vám bol odstránený kúsok hrotu koreňa daného zuba a vyškrabané infikované tkanivo v jeho okolí.

Kosť sa musí zahojiť a doplniť prázdny priestor, čo môže trvať až približne 6 mesiacov, buďte preto trpezlivá.

V prípade stupňujúcich sa bolestí, alebo opuchu kontaktujte svojho zubného lekára.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská