Ako riešiť kaz u dvojročného dieťaťa?

Zodpovedané
13. dec 2018

Dobrý deň,

môj syn bude mať 2,5 roka a už dávnejšie som si všimla, že má kaz na jednotke vzadu a aj na dvojke pri ďasienku. Zuby si umýva pravidelne.
Dá sa mliečny zub opraviť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, určite sa dá ošetriť mliečny zub. Veľmi ale záleží od spolupráce vášho synčeka, nakoľko je ešte veľmi malý.

Už ste s ním boli v zubnej ambulancií? Bol na preventívnej prehliadke a otvoril ústočká? Odporúčala by som vziať syna k zubnému lekárovi a ukázať mu vami odhalené kazy. Zubný lekár určí, či zvoliť vyčkávaciu taktiku, teda ich v pravidelných intervaloch kontrolovať (zatiaľ, čo vy budete doma poriadne synkovi zúbky na daných miestach čistiť), alebo skúsiť kazy odstrániť a defekt zaplombovať.
Ak by išlo len o odvápnenie, môžete synkovi ráno a večer natierať zúbky krémom Tooth Mousse, ktorý pomôže sklovinu posilniť a neobsahuje fluoridy.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská