Ako sa zbavím žltého povlaku na zuboch?

Zodpovedané
23. nov 2018

Dobrý večer,

prosím o radu pri riešení môjho problému. Mám osteotómiu a nedarí sa mi zbaviť sa žltého povlaku na chrupe. Dostupné pasty a prípravky mi nezaberajú. Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné, aby sa rana po chirurgickom zákroku úplne zahojila.
Následne odporúčam absolvovať profesionálnu dentálnu hygienu na dokonalé odstránenie povlakov a pigmentov zo zubov.
Ak to bude u Vás možné, vzhľadom na stav ďasien a niektoré celkové ochorenia, nechajte si zuby jemne prepieskovať, čím sa odstráni zafarbenie na povrchu skloviny.
Uvidíte, ako budete s touto farbou spokojný a či sa Vám budú zuby naďalej javiť zažltnuté. Dentálna hygienička sa s Vami pozhovára o stravovacích návykoch aj technike čistenia, čo môže pomôcť obmedziť tvorbu žltého povlaku do budúcna.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská