Akú guličku mám hore na ďasne?

Zodpovedané
30. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Hore ako má byť sedmička, mám takú ako keby guličku.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

trošku ste ma zmiatli tým, že ste fotku dali naopak. Tá gulička na sliznici líca oproti (u vás chýbajúcej) hornej druhej stoličky by mala byť normálne sa vyskytujúcim útvarom - vývodom parotídnej slinnej žľazy (odborne papila parotidea).

Na guličke by ste mali pozorovať tmavú bodku, čo je ukončenie slinného kanálika, ktorým sa do ústnej dutiny dostáva slina tvorená touto slinnou žľazou.

Parotídne slinné žľazy sa nachádzajú v líci pred ušami. Papila sa môže občas podráždiť a následne zväčšiť, pokiaľ však nebolí alebo nevyteká z otvoru hnis, nejde o žiadny zdravotný problém.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská