Budem mať stále krivú sánku?

Zodpovedané
31. jan 2020

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu si všímam, že mám krivú jednu časť sánky. Vidím to hlavne na fotkách a vyzerá to hrozne. Ako keby som mala sánku vykĺbenú

Mám krivé zuby. Spodné liečim strojčekom, ale majú mi ho dávať dole. Sánka je krivá stále. Dokonca na spodné zuby mi nedali ani pevný strojček. Iba dlahu so slovami, že sánku mi to nevyrovná.

Je to pravda, že už ju budem mať stále krivú?

Nedá sa to ešte nejako liečiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

niektoré anomálie a väčšie odchýlky postavenia zubov a vzájomného vzťahu čeľustí sa nedajú riešiť len ortodontickou liečbou s pomocou čeľustného aparátu (strojčeka), ale vyžadujú komplexnejšiu ortognátnu liečbu.

Ide o chirurgickú úpravu nesprávneho postavenia sánky voči čeľusti, vo vašom prípade by najskôr išlo o asymetriu tváre. Je potrebné objednať sa na komplexné vyšetrenie k špecialistovi - maxilofaciálnemu chirurgovi, ktoré vyžaduje aj zhotovenie viacerých röntgenových snímok.

Pred samotným zákrokom musíte ešte absolvovať interné predoperačné vyšetrenie, nakoľko operácia prebieha v celkovej anestéze.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská