Je brúsenie zuba bolestivé?

Zodpovedané
12. dec 2018

Dobrý deň,

čaká ma brúsenie zuba. Je to bolestivé?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako skoro všetky iné zákroky a ošetrenia v ústnej dutine, aj brúsenie zubov (na korunku/mostík) sa v dnešnej dobe robí v lokálnej anestéze, je teda pre pacienta bezbolestné.

Ak Vám korunku nezhotoví zubný lekár na počkanie (niektoré súkromné zubné ambulancie disponujú technikou okamžitého vyfrézovania korunky), spraví vám pred brúsením odtlačok a s jeho pomocou vytvorí na záver dočasnú korunku, ktorá bude chrániť obrúsený zub pred vonkajšími podnetmi, najmä pred chladom. Po zhotovení keramickej korunky v zubnom laboratóriu Vám dočasnú korunku nahradí trvalou.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská