Je hĺbkové odstraňovanie zubného kameňa bolestivé?

Zodpovedané
31. jan 2020

Dobrý deň,

mám parodontitídu a doktor mi bude robiť hĺbkové odstraňovanie zubného kameňa a čistenie koreňov v lokálnej anestéze.

Bude to bolestivé?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko bude toto ošetrenie prebiehať v lokálnej anestéze, teda po injekčnom podaní znecitlivujúcej látky, nebudete počas približne 45 minút pôsobenia anestetika cítiť bolesť. Jediné, čo cítiť môžete, sú otrasy z vibrácií, záleží od toho, aké nástroje zubný lekár použije.

Po odznení anestetika budete mať citlivé až bolestivé ďasná, to sa však upokojí v priebehu nasledujúcich pár dní. Zubný lekár vás poučí, ako sa doma o podráždené ďasná starať tak, aby sa čo najskôr upokojili a zahojili.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská