Je takýto rast trvalého zúbka v poriadku?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rastu zubov.

Môjmu dieťaťa rastie takto trvalý zub.

Je to v poriadku?

Je to horná štvorka.a mliečny zúbok sa ani trošku nehýbe..

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je zatiaľ cez ďasno prerezaný len vrchol hrbčeka, nemajte obavy a vyčkajte, kým koreň trvalého zubu podrastie a zub tak viac vytlačí. Tým sa uvoľní aj zatiaľ sa nehývajúca korunka mliečneho zúbku.

Ak by sa stalo, že časť koreňa mliečneho zúbku sa nerozpustí (nerezorbuje) a zúbok sa nebude dať vykývať.

Najlepšie urobíte, ak objednáte dieťa k zubnému lekárovi, aby zvyšok mliečneho zúbka vytiahol.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská