Môžem v tehotenstve používať pár dní po hygiene Curasept ads 220?

Zodpovedané
7. mar 2020

Dobrý deň,

som v 15. týždni tehotenstva a dnes som bola na dentálnej hygiene.

Môžem v tehotenstve používať pár dní po hygiene Curasept ads 220?

Ďakujem

Dobrý deň,

ústnu vodu s obsahom chlórhexidínu môžete počas tehotenstva bez obáv používať a taktiež ju odporúčam po absolvovaní profesionálnej dentálnej hygieny pre jej antibakteriálne a protizápalové pôsobenie na podráždené a zranené ďasná.

Vedzte však, že ide o najsilnejšiu koncentráciu spomedzi ústnych vôd Curasept ADS, konkrétne 0,2% chlorhexidín. Táto konkrétna ústna voda je preto vhodná najmä po chirurgických zákrokoch (ťahanie zubov) a odporúča sa aj pacientom s implantátmi, periodonálnymi ochoreniami, nositeľom zubnej protézy a ortodontického aparátu.

Po profesionálnej dentálnej hygiene by som vám skôr odporúčala Curasept ADS 212 (0,12% chlorhexidín) alebo Curasept ADS Perio (s prídavkom kyseliny hyalurónovej), ktorá je vhodná pre kompletnú ústnu dezinfekciu a na urýchlenú regeneráciu ďasien a parodontu.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská