Podla čoho si mám vybrať zubára v Bratislave?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu zubára v Bratislave. Tí lepší pacientov neberú.

Podla čoho si mám vybrať zubára v Bratislave?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

asi by som na vašom mieste prihliadala na 3 základné body:

1) Vzťah k poisťovni. U zmluvného zubného lekára máte určité úkony hradené (plne alebo čiastočne) z verejného zdravotného poistenia. Nezmluvný zubný lekár bude od vás požadovať platbu za každý prevedený úkon, vrátane preventívnej prehliadky.

2) Veľkosť kliniky a stupeň vybavenia. Ak vám vyhovuje skôr ambulancia s 1-2 lekármi, teda komornejšie, osobnejšie prostredie, počítajte s tým, že vás zubný lekár bude v prípade potreby posielať k špecialistom. Ak chcete mať tak povediac "všetko pod jednou strechou", zvoľte väčšiu kliniku. Stupeň vybavenia sa samozrejme odzrkadlí v cenníku úkonov, preto zväčša platí rovnica veľká klinika = moderná technika = vysoké ceny úkonov.

3) Váš vek a špecifické potreby. Ak ste mladá a riešite len bežné ošetrenie kazov, je pre vás zbytočné hľadať si odborníka na protetiku, či implantáty. Ak naopak zvažujete niečo ako kompletnú sanáciu chrupu, mladý lekár bez tímu špecialistov si s tým len ťažko poradí.

Samostatnú úlohu v rozhodovaní iste zohráva aj osobné odporúčanie zo strany ľudí vám blízkych.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská