Prečo cítim tlaky po resekcii zuba?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

v piatok mi bola robená resekcia zadného zuba. Dnes je utorok a stále ma to bolí. Mám tam tlaky.

Je takáto bolesť v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

resekcia koreňového hrotu je chirurgický zákrok, pri ktorom sa rozreže sliznica nad zubom, odhalí a odvrtá sa kosť, čím sa sprístupní infikovaný koreňový hrot a spolu s časťou okolitej kosti sa odstráni, na záver sa koreňový kanálik spätne (retrográdne) uzavrie a sliznica zošije.

Mierna bolesť alebo citlivosť na tlak je normálna, išlo predsa o chirurgický zákrok. Kosť sa teraz musí zahojiť a doplniť prázdny priestor, čo môže trvať až približne 6 mesiacov, treba byť trpezlivý.

Samozrejme, ako po akomkoľvek chirurgickom zákroku, aj po resekcií koreňového hrotu môžu nastať komplikácie s hojením rany.

V prípade stupňujúcich sa bolestí alebo opuchu kontaktujte svojho zubného lekára.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská