Prepláca poisťovňa aj inú výplň zuba ako amalgámovú?

Zodpovedané
28. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom náhrady za amalgámovú výplň zuba.

Prepláca poisťovňa aj inú ako amalgámovú?

Amalgám je pri aplikácii deťom zakázaný.

Ako sa volá výplň, ktoru poisťovňa deťom preplatí?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

medzi zdravotné výkony plne uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia patrí liečba kazu a výplň zuba bez ohľadu na jej typ a rozsah, plastická výplň zuba v celom rozsahu chrupu je z ručne miešaného skloionomerného cementu.

Na základe verejného zdravotného poistenia sa plne uhrádzajú štandardné dentálne materiály.

Ak sa poistenec dohodne na poskytnutí stomatologického výkonu z iného ako štandardného materiálu, poisťovňa sa na jeho úhrade podieľa len vo výške úhrady za štandardný materiál.

Ak zákonný zástupca dieťaťa vo veku do 18 rokov súhlasí s nadštandardným ošetrením zubného kazu, tento zdravotný výkon je čiastočne uhrádzaný na základe verejného zdravotného poistenia.

Dentálnym materiálom je fotokompozit alebo iná plastická výplň, vrátane podložky.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská