Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sú ceny implantátov rozdielne?

Zodpovedané
1. dec 2018

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 22 rokov a z nezistenej príčiny sa mi nehorázne kazia zuby. Umývam si ich pravidelne. Chýba mi už 5 zubov a chcem ich nahradiť implantátmi.

Písal som do niekoľkých kliník. Z každej mi odpísali, že cena je 1100 - 1300 eur za jeden zub. Sú všade ceny implantátov rovnaké?

A akú zubnú pastu by ste mi poradili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

značiek aj typov implantátov je viacero a tiež každý implantológ aj technik má svoj vlastný cenník. Skôr by ste si mali položiť otázku, koľko do náhrady chýbajúcich 5 zubov celkovo chcete investovať.

Následne je dobré zvážiť si alternatívy. Okrem implantátu je možné chýbajúci zub nahradiť mostíkom - kovokeramickým, celokeramickým alebo na keramických vláknach.

Pri rozhodovaní vám najlepšie poradí váš zubný lekár, ktorý posúdi stav ostatných zubov, výšku alveolárnej kosti a najmä celkový stav ústnej hygieny (implantáty vyžadujú perfektnú ústnu hygienu, inak riskujete zápal, uvoľnenie až vypadnutie implantátu).

Čo sa týka kazivosti zubov, odporúčam sledovať na zubnej paste zloženie fluoridov, malo by byť okolo 1400 ppm, prípadne raz do týždňa používať remineralizačný gél (Elmex gelée alebo Tooth Mousse). Pasta však nie je to najdôležitejšie pre zdravé zuby bez kazov - na prvom mieste je mechanické zotieranie bakteriálnych povlakov zo všetkých plôšok zubov kefkou a medzizubnou niťou/kefôčkou.


Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská