Usmernenie COVID-19. Môžu sa už vŕtať zuby a vykonávať dentálne hygieny?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom dentálnej hygieny počas korony.

Môžu sa už vŕtať zuby a vykonávať dentálne hygieny?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nakoľko došlo v súvislosti s poklesom aktívnych prípadov ochorenia Covid-19 k výraznému uvoľneniu opatrení a v zdravotníctve k zrušeniu núdzového stavu, viacerí zubní lekári sa vrátili k pôvodnému režimu poskytovania svojich služieb. Samozrejme, ochranné pomôcky ako respirátory či režim dezinfekcie a tiež objednávanie pacientov zostávajú naďalej v platnosti.

Ošetrenie zahŕňajúce vŕtanie zubov by v súčasnej dobe nemalo byť problémom, čo sa však týka poskytovania dentálnej hygieny, je na poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, či už túto službu poskytuje alebo nie. Odporúčania boli počkať s dentálnou hygienou do mesiaca júl, ale je veľa dentálnych hygieničiek, ktoré už začali pracovať skôr. Ako je na tom tá vaša, si musíte zistiť u nej.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská