Vadia spodné mliečne zuby pred vrchnými?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra má krásne zuby, ktoré sú bez chyby. Keď ich dá spolu, tak má spodné pred vrchnými. Všimla som si to už od počiatku.

Krásne rozpráva. Nevie povedať len L a R. Veľmi čisto povie s,š, č . Keď rozpráva, tak to nevidno. A ani keď má pusu zavretú. Detská doktorka nám dala odporúčanie pozrieť u zubára.

Myslíte, že trvalé zuby budú tiež v takom postavení?

Vadí to?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

postavenie trvalých zubov záleží od uloženia ich zárodkov a nemá priamy súvis s postavením mliečnych zubov. Treba odlíšiť, či sa nesprávne prekrývajú len predné zúbky, alebo je akoby posunutá celá sánka dopredu, čo by bol závažnejší stav.

Určite odporúčam, aby dcérku videl a vyšetril zubný lekár a aby sa stav a vývoj oboch čeľustí sledoval v pravidelných intervaloch počas preventívnych prehliadok raz za 6 mesiacov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská