Ako napísať motivačný list po materskej?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

končí mi materská dovolenka.

Ako napíšem motivačný list?

Ďakujem

Dobrý deň,

motivačný list a aj životopis sú dva základné podklady, ktorými sa odprezentujete u budúceho zamestnávateľa. Odporúčame im preto venovať dostatok pozornosti.

Čo sa týka štruktúry motivačného listu, tak podobne ako v prípade životopisu, na internete je dostupných veľa vzorov, ktoré viete jednoducho doplniť.

V motivačnom liste je dobré doplniť detailnejšie informácie, ktoré uvádzate v životopise, ako aj zdôrazniť Vašu motiváciu – prečo by ste v danej firme a na danej pozícii chceli pracovať a vyzdvihnúť pridanú hodnotu Vašich skúseností.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources