Do ktorého stupňa náročnosti sa zaraďujú predavačky a pracovníci bezpečnostnej služby?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stupňa náročnosti.

Do ktorého stupňa náročnosti sa zaraďujú predavačky a pracovníci bezpečnostnej služby?

Aká hodinová mzda im prináleží pri 37,5 hodinovom čase?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý zamestnávateľ je povinný zabezpečiť posúdenie zdravotného rizika z expozície faktorom práce a pracovného prostredia a na základe tohto vypracovať kategorizáciu prác v spolupráci s pracovnou zdravotnou službou (zákon č. 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia). Pretože každé pracovisko a výkon práce je osobitný, posúdenie rizík je v kompetencii zamestnávateľa, ktorý najlepšie pozná špecifiká daného pracoviska. Na kategorizáciu prác sa môžete pýtať osoby zodpovednej za BOZP.

Minimálna hodinová sadza pri 37,5 hod. týždennom pracovnom čase je stanovená v súčasnosti vo výške 3,961 EUR/hod. V prípade, ak by bola pozícia zaradená do 2. stupňa náročnosti, tak hodinová odmena musí byť mimimálne 4,671 EUR/hod.

S pozdravom
Sandra Balažíková

Head of Human Resources