Má zamestnávateľ právo krátiť zamestnancovi bonusy na základe toho, že v telefonických hovoroch so zákazníkom počuť východniarsky akcent?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bonusu.

Má zamestnávateľ právo krátiť zamestnancovi bonusy na základe toho, že v telefonických hovoroch so zákazníkom počuť napr. východniarsky akcent?

Ďakujem

Dobrý deň,

podmienky na vyplácanie bonusu stanovuje zamestnávateľ. Pre zodpovedanie Vašej odborne určite zaujímavej otázky by bolo nutné poznať širší kontext.

Niektoré spoločnosti ako napríklad call centrá majú v rámci hodnotiacich kritérií možnosť stanoviť si kvalitu hovoreného prejavu v súvislosti so spisovným jazykom a rečovým prejavom.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources