Môže zamestnávateľ počas zamestnancovej PN preložiť zamestnanca na iné oddelenie vo firme?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Môže zamestnávateľ počas zamestnancovej PN preložiť zamestnanca na iné oddelenie vo firme a oznámiť mu to len telefónom?

Konkrétne z ekonomického úseku na podateľňu.

Nemal by také niečo riešiť až vtedy, keď zamestnanec nastúpi do práce?

Človek nemôže za to, že ochorie a PN trvá pár mesiacov.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľ môže preradiť zamestnanca na inú pracovnú pozíciu aj počas trvania jeho/jej práce neschopnosti.

Avšak podľa zákona § 55, odseku 6 je zamestnávateľ je povinný vopred prerokovať so zamestnancom dôvod preradenia na inú prácu a dobu, počas ktorej má preradenie trvať. Ak preradením zamestnanca dochádza k zmene pracovnej zmluvy, zamestnávateľ je povinný vydať mu písomné oznámenie o dôvode preradenia na inú prácu a o jeho trvaní.

Oznámiť preradenie na inú pozíciu iba telefonátom nestačí.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources