Môžem popri TPP pracovať aj na dohodu?

Zodpovedané
29. apr 2022

Dobrý deň,

pracujem na TPP a uvažujem o možnosti ďalšieho zárobku.

Mám si hľadať prácu na dohodu alebo na skrátený úväzok?

Môžem mať TPP aj SPP, alebo mám nárok iba na dohodu?

Ktorá možnosť by vychádzala popri zamestnaní výhodnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri práci na TPP môžete mať ďalší pracovný pomer alebo prácu na dohodu. Výhodnejší je trvalý pracovný pomer na skrátený úväzok. Budú Vám z TPP budú plynúť mnohé ďalšie výhody, ktoré dohodárom neprislúchajú ako napr. príspevok na stravné, platené prekážky v práci, nárok na dovolenku a podobne.

Nezabudnite, že akúkoľvek inú zárobkovú činnosť máte povinnosť nahlásiť súčasnému zamestnávateľovi, ktorý má právo posúdiť, či Vaša aktivita nebude konkurenčná.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources