Na koľko dní dovolenky mám nárok za rok 2022, keď nastupujem na rodičovskú?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

od minulého roku (11/2021) som ešte stále na MD a 29. júna nastupujem na RD.

Na koľko dní dovolenky za rok 2022 mám nárok?

Za celý rok 2022 mám nárok 30 dní, len neviem ako sa kráti dovolenka v prípade nástupu na RD.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas RD, PN, OČR či neplatenom voľne sa dovolenkový nárok kráti nasledovne. Po prvých 100 neodpracovaných pracovných dňoch v danom kalendárnom roku sa kráti o 1/12 nároku a každých daľších 21 neodpracovaných dní o ďaľšiu 1/12.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources