Prečo sú niektoré pracovné miesta vopred obsadené a konkurz sa robí len kvôli tomu, aby sa neporušil zákon?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

zažila som situáciu, kde výberové konanie síce bolo, ale už tam bol vopred vybratý človek. Stalo sa to na mestskom úrade. Bolo nás tam cez 50, test zo zákona, diktát. Potom som sa od môjho suseda dozvedela, že vzali dcéru jedného pracovníka mestského úradu. Vraj to mala vybavené.

Potom bolo výberové konanie na asistentku vedúceho pracovníka na mestskom úrade. Dotyčná tam už pracovala pár dní a aj tak urobili akože výberové konanie. Aj ona tam prišla a tvárila sa, že sa uchádza o danú prácu.

Čo by ste urobili vy na mojom mieste, keby ste vedeli, že sa zbytočne uchádzate o dané miesto?

Prečo sa také niečo stáva?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša skúsenosť nás mrzí. Štandardne má každá spoločnosť vlastné interné procesy pre výber kandidátov, ktorých súčasťou je pohovor, test, alebo aj ďalšie výberové kolá.

Keďže išlo o interný výberový proces mestského úradu, tak je ťažké vyhodnotiť správnosť postupov z našej strany. Pokiaľ prebehlo štandardné výberové konanie, tak k porušeniu nedošlo.

Vždy doporučujeme zúčastniť sa výberového konania, nakoľko sa tým preukáže záujem o pracovnú pozíciu a v prípade pozitívneho zanechania dojmu sa môže v budúcnosti vyskytnúť iná pracovná príležitosť.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources