Ako podať návrh na určenie otcovstva, keď nepoznám adresu otca v zahraničí?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň

chcela by som podať na súd návrh na určenie otcovstva. Ale otec môjho syna sa zdržuje v zahraničí a ja neviem jeho adresu, ani zamestnanie.
Trvalé bydlisko na Slovensku viem. Problém je to, že súd odo mňa žiadal uvedenie jeho adresy v zahraničí.

Ako bude súd ďalej postupovať?

Je otec nepostihnuteľný, keďže otcovstvo mu zatiaľ nebolo dokázané?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

súd nemôže žiadať iný pobyt ako trvalý pobyt.

Ak si otec nesplnil povinnosť nahlásiť prechodný pobyt, alebo odhlásenie pobytu na Slovensku, tak platí to, čo je v registri obyvateľov.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu