Ako postupovať, keď mám problém spojiť sa s exekútorkou?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému s výživným na 11 ročnú dcéru. S partnerom som sa rozišla, keď dcéra mala tri mesiace. Od jej narodenia však neplatí dohodnutú sumu príspevku na výchovu a výživu. Tak som podala návrh na výživné. Nakoniec sme sa dohodli a súd nám rodičovskú dohodu schválil. Ale od právoplatnosti rozsudku i naďalej neplatil výživné načas a pravidelne. Viackrát som ho žiadala o platenie výživného načas, ale nie. Platil si stále ako si zmyslel. Keď mala dcéra 6 rokov, tak som podala o exekúciu s tým, že som si dala k exekúcii dlžnú sumu i bežné výživné.

Neskôr som podala návrh na zvýšenie výživného vzhľadom na zvýšené výdavky spojené s výchovou a výživou dcéry. Otec dieťaťa nepreberal poštu, neprišiel na súd a súdne pojednávanie bolo natiahnuté na viac ako rok.

Nakoniec ale zase súhlasil s dohodou o rodičovskej dohode. Lenže znovu prišlo k porušeniu platenia z jeho strany. Výživné posielal napr. raz za tri mesiace vo výške jednomesačného výživného a tak som znovu podala exekúciu. Exekuované výžívné som mala znovu u toho istého exekútora, všetko šlo podľa možností. Len onedlho daný exekútor dal výpoveď v danej kancelárii a moja exekúcia prešla do správy majiteľky kancelárie. A tu nastal problém. Neviem sa spojiť s exekútorkou, nedá sa jej dovolať. Buď má vypnutý telefón, alebo nezdvíha telefón. Občas mobil zdvihne nejaká pani a povie, že exekútorka tam nie je.

Naposledy som dostala výživné cez exekútorku v januári za september predchádzajúceho roku. Písala som jej viac mailov a až na tretí mi odpovedala. Napísala som v ňom, že nie je možné sa s ňou spojiť, kde teda mám riešiť exekúciu a rovno som jej aj písala info o tom, že môj ex zmenil klub. Je profesionálny futbalista. Až vtedy mi odpísala. Odvtedy zase nič.

Otec dieťaťa teraz v máji 2019 vložil na účet vkladom 300 eur (200e má mesačné výživné) a rovno mi písal na viber, že nemohol skôr zaplatiť, lebo nemal výplatu 4 mesiace a má dieťa.

Ako mám postupovať?

Je to cudzinec, žije na Slovensku a žiadal o povolenie k pobytu na základe toho, že má dieťa a musí sa o neho starať. To dieťa je moja dcéra.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podajte na súd návrh na zmenu exekútora a opíšte všetky tieto dôvody, ktoré ste tu uviedli.

Nie je možné a normálne, aby takto postupovala exekútorka.

Návrh doručte na súd, ktorý predchádzajúcemu exekútorovi vydal poverenie. Takáto informácia by mala byť v upovedomení o začatí exekúcie.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu