Ako sa zbavíme ručiteľstva?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. Môj priateľ je ručiteľom na operatívny leasing. Leasing je vo Volkswagene. Chceli by sme sa ručiteľstva zbaviť.

Zistili sme, že ručiteľské oznámenie, alebo ako sa to presne volá, priateľ nepodpísal. Podpis bol sfalšovaný.

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie by bolo podať žalobu o neplatnosť ručiteľského vyhlásenia a tiež určite sa obráťte na NBS, aby preskúmali podmienky spracovania ručiteľského vyhlásenia a tak isto aj na úrad pre ochranu osobných údajov.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu