Ako sformulovať kúpnu cenu a platbu pri kúpe pozemku za euro?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

s manželom chcem odkúpiť pozemok formou kúpnej zmluvy za 1 euro od mojich súrodencov a matky. Pozemok bol 30 rokov v nájme našich rodičov. Patril pozemkovému fondu, od ktorého sme ho odkúpili my s manželom, nakoľko sestra otehotnela a odstúpila od toho. Potom odstúpil aj brat.

Na katastri je písaný polovicou na mamu a a druhá polovica je rozdelená rovnakou časťou medzi nás troch súrodencov. Chceli by sme v tom mať poriadok, aby patril už len mne a manželovi.

Predávajúcimi v tomto prípade by bola mama, brat a sestra a kupujúcimi ja a manžel?

Ako sformulovať kúpnu cenu a spôsob platby?

Treba úradne overiť aj podpisy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keďže ide o prevod nehnuteľnosti, tak odporúčam navštíviť advokáta, ktorý Vám vypracuje zmluvu so všetkými náležitosťami.

Poučí Vás o tom, kto má osvedčovať podpis a zároveň Vám vypracuje aj návrh na vklad.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu