Koľkými vkladmi sa rieši predaj pozemkov, kde je jedna kúpna zmluva na viac parciel?

Zodpovedané
28. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Koľkými vkladmi sa rieši predaj pozemkov, kde je jedna kúpna zmluva na viac parciel, jeden predávajúci a viac kupujúcich na zmluve?

Vkladá sa to na kataster ako jeden vklad (jeden poplatok), alebo každý kupujúci musí urobiť svoj vklad (a zaplatiť úoplatok) a ako dokument nadobudnutia použije tú istú spoločnú kúpnu zmluvu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by návrh na vklad podával predávajúci (listinnou/elektronickou formou) alebo všetky zmluvné strany spoločne (v tom prípade je možná len listinná forma), malo by byť možné povoliť vklad v prospech všetkých kupujúcich v rámci jedného konania (a po zaplatení jedného poplatku).

Ak budú návrh na vklad podávať kupujúci, bude každý z nich musieť zaplatiť samostatný poplatok.

Dohoda o tom, kto podáva návrh na vklad, závisí od zmluvných strán. Je možné to určiť priamo v dotknutej zmluve.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk