Je v poriadku, keď zamestnanec nepúšťa Rómske deti do detského centra?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 2x sme s dcérkou a synom išli do jedného centra pre deti, no nepustili nás. Najskôr tvrdili, že bez predplatenky to nejde, ale ani nám ju nechceli dať. Vyhovorili sa, že už majú plno na celý rok. Cez telefón problém nebol.

Sme slušní Rómovia, nie z osady. Zamestnanci mi pripadali veľmi hrubí.

Postupovali správne?

Je v poriadku, že ak tam nechcú Rómske deti, tak ich tam pustiť nemusia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v poriadku to určite nie je a centrum pre deti nepostupovalo správne.

Môžete ich upozorniť na porušovanie antidiskrimančného zákona, prípadne sa obrátiť na Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, ktoré Vám poradí prípadne Vás dokáže zastúpiť bezplatne.

Viac informácií nájdete na ich stránkach: https://www.snslp.sk/#menu=2447

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz