Manžel mi bol 2x neverný. Budem mať po rozvode na niečo nárok, keď je dom jeho?

Zodpovedané
18. apr 2022

Dobrý deň,

manžel si už v 20 ročnom manželstve našiel 2x milenku a podľa všetkého pôjdeme od seba. Dom je jeho a za ten čas sa prerábal - poschodie fasáda, zámková dlažba.

Budem mať po rozvode na niečo nárok?

Mám odísť z domu ešte pred rozvodom, alebo až po rozvode?

Máme spolu dve deti a obidve sú ZŤP. Majú celiakiu a Crohnovu chorobu.

Ďakujem

Dobrý deň,

po rozvode budete mať nárok na sumu, ktorú ste počas manželstva investovala do jeho výlučného majetku, teda domu. Odporúčam sa však pokúsiť dohodnúť, nakoľko v súdnom konaní je často takýto tzv. vnos ťažko preukázateľný.

To, kedy odídete z domu a ani to, že Vám bol manžel neverný nehrá pri vyporiadaní majetku žiadnu rolu.

V prípade záujmu o právne poradenstvo alebo zastúpenie ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz