Môže byť na poistnej zmluve uvedené neplnoleté dvojročné dieťa ako poistník?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom poistnej zmluvy.

Môže byť na poistnej zmluve uvedené neplnoleté dvojročné dieťa ako poistník?

Podpis zmluvy vykonala ale matka.

Problém je aj v tom, že matka sa potom doslova vykašlala na platenie a niekoľkokrát zmenila adresu aj priezvisko. Takže upomienky neboli nikdy doručené.

Na neplnoletú dcéru je teraz exekúcia.

Je možné, že takáto zmluva nebola vyhotovená v rámci zákona, nakoľko dieťa je ešte stále neplnoleté?

Môže byť exekúcia zrušená?

Prípadne presunutá na jej matku, keďže bola a v súčasnej dobe stále je jej zákonným zástupcom?

Podľa právneho oddelenia poisťovne zákon takúto zmluvu povoľuje, ale nedáva mi to význam keďže dvojročné dieťa si poistenie asi ťažko bude platiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

dosť skoro ste sa zobudili. Trebalo reagovať na súdne zásielky a nie až teraz, keď je vedená exekúcia.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu