Môže ma manžel vyhodiť z jeho domu?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

som vydatá skoro 27 rokov, spolu máme dve 15 ročné deti. Od svadby bývam v dome, ktorý manžel zdedil po otcovi. Za spoločného manželstva sme dom zrekonštruovali, udržiavali, išli do neho takmer všetky peniaze.

Manžel mal vždy vznetlivú povahu. Keďže už nemám žiadnu inú rodinu, snažila som to nejako ustáť.

V posledné roky je to ťažké. A manžel pritvrdzuje v slovnej agresivite a už pravidelne končí hádky slovami - vypadni odtiaľto, odsťahuj sa, ak sa ti nepáči, dom je môj, ty si vezmi štyri slivky a vypadni a podobne.

Dom je stále iba jeho. Nikdy som nemala ambície trvať na prepísaní časti aj na mňa a on to ani nepripúšťal. Teraz som v situácii, keď neviem čo bude a čo naozaj môže urobiť.

Prípadný rozvod a ťahanice o peniaze nič neriešia. Neviem, kde by som bývala.

Jediná doložiteľná vec sú šeky, ktorými vyplácal súrodencov z domu už za trvania manželstva. Nebola to ale vysoká suma.

Naozaj nemám po 26 rokov nijaký nárok aspoň na to, aby som mohla v dome bývať?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže súrodencov vyplácal už za trvania manželstva, tak to boli peniaze z BSM. Preto tie podiely, ktoré takto od súrodencov nadobudol, sú už súčasťou BSM.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu