Môžem žiadať o zvýšenie výživného i napriek tomu, že otec je vo výkone trestu?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

poberám náhradné výživné, otec 8-ročnej dcéry je vo výkone trestu. Navrhol mi však, aby som napísala na súd žiadosť o zvýšenie výživného. Vraj bude súhlasiť.

Je to možné?

Odklepne to súd na základe jeho súhlasu?

Žiadala by som zvýšenie zo sumy 120 eur na 220 eur. Výživné na dcéru sa dávalo v roku 2016, odvtedy žiadne zmeny. Dcéra navštevuje špeciálnu základnú školu, ktorá ma stojí 130 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

súd skúma pri zvýšení výživného majetkové pomery a schopnosti a možnosti otca. To, že otec so zvýšením výživným súhlasí ešte nemusí znamenať, že to súd aj prizná hlavne v prípade, keď otec je vo výkone trestu a poberáte náhradné výživné.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz