Ako napísať žiadosť o zrušenie výživného po návrate z výkonu trestu?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

počas výkonu trestu mi bolo súdom stanovené výživné na deti, ktoré sú súdom zverené mojej mame.

Ako napísať žiadosť o zrušenie?

Momentálne žijem už v jednej domácnosti s mamou a mojimi deťmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko sa zmenili Vaše pomery, môžete podať na súd návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti, lebo bývate s Vašou matkou v jednej domácnosti. Matka by mala uvedené potvrdiť.

Návrh adresujte na súd v mieste pobytu maloletých detičiek.

V prípade, že s Vašou matkou vychádzate (čo teda predpokladám, keďže žijete v jednej domácnosti), výživné jej platiť nemusíte. Riskujete však, že v prípade, že sa nezhodnete, podá návrh na exekúciu.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz