Na základe čoho vypočítal súd výživné, ktoré mám platiť na dieťa?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

s partnerkou mám jedno dieťa, nežijeme spolu. Dieťa je u partnerky a ja žijem u rodičov. Som nezamestnaný, nemám žiadny príjem a súd mi určil výživné 130 eur.

Na základe čoho vypočítali takéto výživné?

Je to správny výpočet?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že ste nezamestnaný neznamená, že nemusíte platiť výživné. Súd pravdepodobne vychádzal z Vašej možnosti a schopnosti sa zamestanať a nie z Vášho reálneho príjmu. Ďalej súd vychádzal z potrieb dieťaťa.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz