Od februára mi nič zo súdu neprišlo. Ako dlho mám čakať?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

v januári sme mali súd ohľadom dcéry a vo februári mi prišla zápisnica. Bollo tam napísané, že sudkyňa zvažuje znalecké dokazovanie. Odvtedy sa nič nedeje. Keď som sa bola pýtať na súde, tak mi povedali, že sudkyňa to má stále pri sebe.

Koľko mám ešte čakať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

keďže neviem, aký konkrétny je predmet konania (predpokladám, že úprava styku), súd by mal promptnejšie riešiť túto vec.

Ak do konca mája v spise sa nič neuskutoční (objednajte si spis na nahliadnutie v informačnej kancelárii súdu), tak podajte sťažnosť pre prieťahy v konaní.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu