Už 2 mesiace nemám riadne, ani zameškané výživné. Mám podať návrh na exekúciu?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

bolo mi určené výživné ako slobodnej matke v sume 100€ mesačne a 20€ zameškané výživné a tak isto aj na moju dcéru. V rozsudku mám napísané, že omeškanie s plnením čo i len jednej splátky má za následok splatnosť celého plnenia.

Môj bývalý priateľ mi neposlal už za dva mesiace ani zameškané a ani riadne výživné.

Mám podať na súd papier, aby mi zaplatil celé zameškané výživné, alebo mám podať návrh na exekúciu?

Kvôli tej splatnosti.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bude postačovať, keď podáte návrh na exekúciu u príslušného exekutorského úradu, nakoľko disponujete vykonateľným exekučným titulom (rozsudkom).

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz