Vrátia sa mi po rozvode peniaze, ktoré som investovala do manželovho domu?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

žijem s manželom, avšak dom je napísaný len na neho. Jeho je aj hypotéka, ktorú mal už pred svadbou, ale počas manželstva som do domu investovala peniaze na opravu.

Vráti sa mi po rozvode časť peňazí, ktoré som investovala do manželovho domu?

Ďakujem

Dobrý deň,

peniaze, ktoré ste vložili do manželovho domu počas manželstva sú tzv. vnos, kedy sa zhodnotil majetok patriaci výlučne Vášmu manželovi. Ak máte doklady o investíciách doklady, faktúry alebo iné dôkazy, je dosť veľká šanca, že pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov Vám bude polovica nákladov priznaná.

Nakoľko má manžel hypotéku, ktorá bola braná predpokladám tiež pred manželstvom, máte nárok na vyplatenie polovice splátok, ktoré ste na hypotéku zo spoločných financií vynaložili.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz