Ako sa vysporiadať s tým, keď mi chýba konverzácia s chlapcom?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

nedávno si začala písať s jedným chlapcom a asi tak 3 mesiace mi dával najavo, že by mohlo byť medzi nami aj niečo viac. Dával mi nádeje. Zároveň občas robil veci, ktoré svedčili o opaku. Ja som sa dlhodobo nevedela nastaviť, ale veci, ktoré zneli ako keby chcel vzťah, tak tých bolo viac. Potom sme sa stretli a dokonca ešte pred prvým stretnutím sa ma pýtal: "Nepremýšľaš niekedy o chlapcoch, že by si nejakého chcela?" Nevedela som ako reagovať, lebo som takéto niečo zažila prvý raz a reagovala som len, že neviem. Ešte som nikoho nemala. Na treťom stretnutí sme boli v kine a došlo tam k mnohým dotykom, istým prejavom náklonnosti. Potom sme sa rozlúčili. Na druhý deň bol divný, nenapísal mi. Nevedela som, čo sa stalo. Lebo inak sme si písali každý deň, celý čas. Kedykoľvek napísal aj on prvý. A zrazu nič. Na ďalší deň mi napísal: "Uberme, lebo to trochu vyzerá, akoby sme boli vo vzťahu, som si to včera uvedomil." Potom sme ešte boli v kontakte nejakú dobu a ja som sa ho aj pýtala, že čo sa stalo. Odvetil mi: "Aj si sa mi páčila, ale som zistil, že máme až príliš veľa spoločného a bál by som sa, že by to nefungovalo. Si až príliš milá a a ja ťa nechcem skaziť, necítim sa na vzťah."

Celkovo sa začal chovať zvláštne. Občas ho chytili "romantické momentky" a potom som si už samozrejme nerobila na nič nádeje. Neskôr mi povedal, že má ešte nejaký "vzťah na diaľku" a vraj stále k nej niečo cíti. Viem, že reálne sme spolu ani nechodili. To, že ma "dopoval" peknými správami a slovami, tak to nezmažem a asi to tak viac prežívam, lebo som to zažila prvý raz.

Keď sa tak nad sebou zamyslím, tak ja som ani tak "nezamilovala" do jeho vzhľadu, že by ma fyzicky priťahoval, ani do jeho charakteru, ani do intelektu. Ja som sa "zamilovala" do štýlu, akým so mnou viedol konverzáciu cez Instagram. V podstate mi chýba len tá konverzácia, aj keď viem, že aj keby sme boli spolu, tak ja by som s ním aj tak bola nešťastná.

Ako sa mám s touto situáciou vysporiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vety typu „Si pre mňa príliš milá“ alebo „Nechcem ťa skaziť“ sa mi automaticky prekladajú do ich pravej podstaty a to „Mám viac podobných kontaktov“.

„Nechcem vzťah“ v skutočnosti znamená „Nechcem vzťah s tebou“. Je pravdepodobné, že keď sa dotyčný dozvedel, že ste pred ním ešte vzťah nemali, zľakol sa a vrátil sa z kratšej cesty. Je možné, že už zažil podobnú situáciu s dievčaťom, ktoré ešte vzťah nemalo a nebolo to pre neho nič príjemné, keď sa s ňou snažil rozísť. Nemusí to však reálne takto aj byť.

Zrejme tiež zistil, že sa Váš vzťah k nemu začína prehlbovať a to nebolo nič pre neho. Vy ste ešte nemala vážny vzťah, tak nemáte odkiaľ vedieť všetky tie hry, ktoré dokážu muži hrať, keď chcú konkrétnu ženu získať. Komunikovali ste s ním otvorene a úprimne a dočkali ste sa odmietnutia. Chápem, že reálne ste spolu nechodili, ale komunikoval s Vami tak často a tak do hĺbky, že ste logicky očakávali takýto dej.

Čo mu slúži ku cti je to, že to nedotiahol až k fyzickému zblíženiu a následnej ignorácii.

No a čo s touto situáciou? Skúste si predstaviť, že tento chlapec bol pre Vás niečo podobné ako očkovanie. Dostal sa k Vám, narobil trošku zmätku, ale u Vás sa tým pádom vytvorili protilátky. No a keď sa objaví niekto, kto bude mať podobné reči, vystupovanie a charizmu, protilátky sa dajú do pozoru s tým, že „Pozor, podobné reči sme už počuli a nedopadlo to dobre!“
Takže, aj táto skúsenosť je pre Vás dobrá a takýchto „očkovaní“ vo svojom živote ešte pár zažijete.

A čo sa týka konkrétneho riešenia pri tomto chlapcovi. Je dôležité spracovať ho ako bežný rozchod. Bežný rozchod začína ľútosťou, kedy nechápete, kde ste urobili chybu, pokračuje zlosťou, kedy ste na neho reálne naštvaná, že Vás oklamal a konči ľahostajnosťou, kedy je Vám úplne ukradnutý.

Všetko však potrebuje svoj čas, ale zvládnete to. Je to jednoducho tiež súčasť života.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online