Muž po mojom boku nie je po fyzickej stránke môj typ. Mám nejaký blok?

Zodpovedané
28. apr 2023

Dobrý deň,

asi rok po ťažkom rozchode som stretla skvelého muža. Urobí pre mňa všetko, stará sa, zaujíma sa. Všetko by bolo super, ale je starší. Toho sa trochu bojím. Plus je zo zahraničia (stretli sme sa v práci). Je to len vedľajšia krajina, ale ja mám strašne úzkosti a neviem či dokážem odísť. Už som raz niečo také zažila a musela som sa vrátiť domov na SK. A opäť som si našla cudzinca.

V jeho povahe mi neprekáža skoro nič, naozaj by mi zniesol aj modré z neba, ale po fyzickej stránke to nie je môj typ. Teda nebol. Stále si dávam všetko na misku váh a neviem čo robiť. Proste to nebola z mojej strany veľká láska, ale vzájomnými rozhovormi a všetkým čím som si ja prechádzala (a on tu bol pre mňa) som sa do neho zaľúbila. Avšak mám stále úzkosti, niekedy som len sama v izbe ani sa s ním nechcem baviť. Nechcem o neho prísť, ale nie som ani veľmi šťastná. Mala som už tieto stavy, keď som si bola istá partnerom a potom som oľutovala rozchod.

Mám nejaký blok?

Čo by som mala robiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

každý vzťah je tak trošku lotéria. Môže byť bezproblémový počas celého jeho trvania, ale môže to byť jedna veľká katastrofa s dramatickým koncom. Nikto Vám dopredu nepovie, aké to bude. Keby sme to vedeli, niektorých ľudí by sme poslali presne tam, odkiaľ prišli hneď na začiatku nášho spoznávania. Tým by sme si ušetrili mesiace a roky problémov, ktoré nám spôsobili. Takže aký bude Váš vzťah si dovolí povedať snáď len odborník na okultné vedy. Z môjho pohľadu však máte celkom slušné základy. Svoj vzťah ste stavali skôr na priateľstve ako na silnej sexuálnej príťažlivosti. Táto príťažlivosť po čase vyprchá a často potom partneri nemajú na čom stavať ten pevný vzťah, ktorý je dôležitý, ak chceme mať vzťah dlhodobý.

Pomerne normálne sú obavy, ktoré môžeme mať, keď sa púšťame do budovania vzťahu. Väčšina má už totiž za sebou nevydarené vzťahy, dramatické rozchody, rozvody a iné negatívne skúsenosti. Takže tak ako spomínam, obavy sú normálne, niekedy aj vhodné, aby sme do vzťahu nepustili úplne bezhlavo. Trošku ma však zarážajú až úzkostné stavy vo Vašom prípade. Neviem, či vo Vašom prípade pracuje až tak silno intuícia, ktorá Vás chce na niečo upozorniť, alebo sú to skôr spomienky na situácie, ktoré ste si už zažili a Vás organizmus vyhodnocuje každé zblíženie ako potencionálne nebezpečenstvo. Túto záhadu by ste mali vyriešiť tým, že si nájdete terapeuta, ktorý Vám pomôže celú túto záhadu dešifrovať.

Nemôžete predsa žiť s partnerom a vyhýbať sa situácii, aby ste s ním boli v jednej miestnosti, lebo Vám to spôsobuje až chorobnú úzkosť.

Preto by bolo vhodné, aby ste si dali do poriadku najskôr záležitosti, ktoré Vás tak ovplyvňujú. A až potom by ste mali uvažovať o hĺbke a vážnosti Vášho vzťahu. Naše podvedomie nás totiž ovplyvňuje viac ako si myslíme. A aj to Vaše Vám chce niečo naznačiť, na niečo Vás upozorniť.

Nájdite si teda niekoho, kto Vám preloží tieto informácie a ak máte v sebe zážitky a traumy z nedokončených situácií, pomôže Vám ich ukončiť a uzavrieť.

Vzťah by mal totiž vo Vás vyvolávať pocit šťastia. Keď je to opačne, nie je to v poriadku.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online