Vianočné večierky už klopú na dvere a my dámy sa okrem odreagovania sa a zábavy tešíme aj na to, že sa môžeme na chvíľku zbaviť "domácej uniformy" a konečne hodiť do gala. 
Ak sa žiadneho večierku predsa len nezúčastníme (mne tiež nič vo večerných hodinách kvôli mojej malej závisláčke nehrozí :wink: ), aspoň ten Štedrý večer či Silvester je skvelá príležitosť urobiť si slávnostnejšiu náladu aj tým, že sa trochu povenujeme aj sebe a aj doma si urobíme radosť upravenejším vzhľadom.

Prinášam vám zopár skvelých jednoduchých tipov a inšpirácií, ako si naše líčenie ozvláštniť a urobiť ho slávnostnejším. A nemusí to byť nič prešpekulované a zložité. Čítajte ďalej...


Metalické očné tiene

Samy to dobre poznáme, že keď sa ponáhľame, prvé čo pri líčení oželieme, je tieňovanie očí. Jednoducho nie je na to dosť času. A práve pekne nalíčené oči dodajú líčeniu slávnostnejší ráz. Už len tým, že sa trošku odlíšime od bežných domáckych "lookov". Môj manžel si to hneď všimne a patrične skomentuje, že čo to tam na očiach iné mám :D 
Stačí niekedy použiť len jeden metalický tieň a naniesť ho prstom, napr. takýto tekutý Catrice Liquid Metal alebo púdrový Essence Melted Chrome a už vto vyzerá inak.
Keď chceme zložitejšie líčenie, táto paleta Jingle All the Way z ho!ho!ho! limitky je priam na to ako stvorená. Metalické i matné odtiene v zlatých, rosegold a medených tónoch a jeden zlatistý zlisovaný gliter. Mňa pigmentáciou priam šokovala, nečakala som takúto "nálož" maslových tieňov a silnej pigmentácie:

Rozjasňovač je niečím, čo nemôžeme vynechať - dodá pleti krásny lesk a zvýrazní vypuklé miesta tváre, najmä nad lícnymi kosťami. Tento rozjasňovač Essence z limitky ho!h!ho! má krásne ružové odlesky. Nemá trblietky a tak pôsobí decentnejšie.

Môj tip: Rozjasňovač sa perfektne nanáša týmto jemným štetcom, ktorý je taktiež z ho!ho!ho! limitky.


Výraznejší rúž je voľbou ak predsa nechceme mať oči príliš výrazné. Ak sme menej odvážne, vyberme si klasiku - červenú alebo vínovú, ktorá evokuje vianočné farby. Krásne vyzerá takýto rúž aj s jemným metalickým tieňom na oku. 

Veľkým hitom sú aj metalické lesky a rúže - napr. Essence Melted Chrome Liquid Lipstick má tekuté rúže vo veľmi elegantných odtieňoch. Ako vyzerá na perách uvidíte na nasledujúcom líčení.


Sprej s trblietkami na telo a vlasy je tiež skvelá voľba, ktorá ozvláštni slávnostnú vizáž a hodí sa na párty či ples. Obsahuje jemné zlatisté trblietky a jeho efekt vyzerá veľmi pekne napr. na dekolte.


A tu je moje líčenie na vianočný večierok - použila som tiene z paletky Jingle All The Way - v ohybe matný terakotový a slivkový a na pohyblivom viečku medený na ktorý som aplikovala aj gliter. Vnútorný kútik som rozjasnila najsvetlejším zlatistým odtieňom z paletky a celé líčenie zakončila čiernou tekutou linkou Essence Liquid Ink Waterproof.

Lícne kosti som zvýraznila spomínaným rozjasňovačom z limitky a na pery použila metalický rúž Essence Melted Chrome v odtieni 04 iron heart.

Samozrejme, kombinovať metalické efekty treba s citom, aby sme to neprehnali. Menej je viac :slight_smile: 


Chodievate na vianočné večierky?

Aké je vaše obľúbené slávnostné líčenie?


Pekný deň a veľa inšpirácie prajem :sparkles::sparkles::sparkles:


Miška


#essence_catrice