Och chuda, daj mu antihistaminika. U nas v spanielsku mame tiez jednu takuto husenicu, ale najcastejsie na boroviciach. Kedy sme byvali na Malorke, hned za domov sme mali vela borovic. Ja som najprv mala len akoby stipance. Prehladala som vsetko, uz som sa bala, ze mame plostice. Az som sa raz rano zobudila cela takato vyhadzana, neskutocne to svrbelo, musela som ist na pohotovost na injekciu. Ja som nemala priamy kontakt s nimi, ale pustanu nejake vlakna a tie poletovali vo vzduchu. Kym nepreslo ich obdobie, nemohli sme ani vetrat, ani susit pradlo vonku.
U nas davaju na najviac postihnute oblasti take akoby sacky okolo celeho kmena stromu, nech sa ich tam co najviac zachyti.
To je dosledok kontaktu s husenicou?Fu to som este nevidela taketo problémy pri strete sp živočíchom.
Ak msju tieto problémy viacerí,je to jedovatý živočíchov a treba to riesit.
Ak ma syn alergiu to,podla mna,neporiesis nic.
@amel https://de.wikipedia.org/wiki/Eichen-Prozession... tato potvora, je tam niekde aj fotka vysypu, je to presne to iste :( Dostal antihistamika aj kortikoidy, dcera a druhy syn maju menej, ale vsetky deti to maju viac -menej, proste hruza... a rano ich tam musi stat cez 20
O tomto dávali minule reportáž, moderátorka sa obliekla do monduru a išla si to osobne odskúšať a veru, tie húsenice jedna za druhou sa ťahali ako had a "utocili", len neviem, ci to bolo na českej al slovenskej stanici. Ale nolo to v Nemecku
@amel https://de.wikipedia.org/wiki/Eichen-Prozession... tato potvora, je tam niekde aj fotka vysypu, je to presne to iste :( Dostal antihistamika aj kortikoidy, dcera a druhy syn maju menej, ale vsetky deti to maju viac -menej, proste hruza... a rano ich tam musi stat cez 20
@anjelicek26 to je sila toto.
@anjelicek26 to je sila toto.
@amel neskutocne nieco :( Hlavne bol dna doriesujem a kazdy to "chape", ale podla neho by to mal odstranit niekto iny.
Taketo davaju na stromy.
Ano, s tymito husenicami bol velky problem napriklad v Berline, kde to v tomto rocnom case bolo vsade. Vsade na uliciach tam v tom čase viseli vystražne tabule, aby si ľudia dávali veľký pozor a nedotýkali sa toho. Prosím Ťa nedá sa postaviť niekde ďalej, ísť inak alebo syna odviezť o zástavku ďalej? Ja by som nedovolila, aby k tomuto čo popisuješ došlo, radšej by som obetovala svoje pohodlie/čas a hľadala riešenie pre moje dieťa.
mali sme raz pri škôlke za bránou pod orgovánom včelí roj.... oznam žiadny.. išla som s yorkom pre dcéru samozrejme že si išiel cvrknut k orgovánu 8 ks ho seklo... dcéru som naštastie zachytila aby sa tam nerozbehla... hneď som kontaktovala učiteľku či vie čo tam majú pri deťoch.. tak ma len vysmiala že odletia... ešte v ten večer som tam išla s biolitom a postriekala som to ... kontaktovaný včelár ich nechcel lebo nebolo ich až tak veľa a podľa neho ani nemuseli byť zdravé... nikde sa nič nerieši pokiaľ sa nič nestane...
Pane bože,ja som toto isté mala asi pred mesiacom 3dni to bol masaker ako to svrbelo a hlavne v noci.A presne sme boli na pretekoch,v lese samé húsenice ešte som nadávala že koľko ich je.Musela som navštíviť kožnú,namiešali mi nejakú mastičku a našťastie do 3 dní mi to zmizlo.Keby že nedáte hore tento príspevok ani neviem z čoho to mám.Ďakujem a prajem skoré uzdravenie.
mali sme raz pri škôlke za bránou pod orgovánom včelí roj.... oznam žiadny.. išla som s yorkom pre dcéru samozrejme že si išiel cvrknut k orgovánu 8 ks ho seklo... dcéru som naštastie zachytila aby sa tam nerozbehla... hneď som kontaktovala učiteľku či vie čo tam majú pri deťoch.. tak ma len vysmiala že odletia... ešte v ten večer som tam išla s biolitom a postriekala som to ... kontaktovaný včelár ich nechcel lebo nebolo ich až tak veľa a podľa neho ani nemuseli byť zdravé... nikde sa nič nerieši pokiaľ sa nič nestane...
@mimaapeto Ty si včelí roj zabila?To fakt?
v tej reportáži vraveli, že tie ich chĺpky rozfukuje vietor, preto je to všade. bŕŕŕ, striasa ma pri tej predstave
@mimaapeto Ty si včelí roj zabila?To fakt?
@amel áno keďže sa aj včelár vyjadril keď bol pri nich že ich nechce lebo že to nie je až taký veľký roj a podľa neho neboli OK ... deti sa tam hrávali, učiteľky to neriešili... tak ano .. keby tam miesto psa vbehne dcéra a sekne ju toľko kusov ako psa tak neviem ak by to dopadlo...
Ano, s tymito husenicami bol velky problem napriklad v Berline, kde to v tomto rocnom case bolo vsade. Vsade na uliciach tam v tom čase viseli vystražne tabule, aby si ľudia dávali veľký pozor a nedotýkali sa toho. Prosím Ťa nedá sa postaviť niekde ďalej, ísť inak alebo syna odviezť o zástavku ďalej? Ja by som nedovolila, aby k tomuto čo popisuješ došlo, radšej by som obetovala svoje pohodlie/čas a hľadala riešenie pre moje dieťa.
@ada12345 ja chodim na siedmu tak sa mi to moc neda :( Esteze uz je len tyzden skoly, skusim to nejako vymysliet, ze ho vezmem do kancelarie rano a pojde odtialto potom. Teda vsetkych. Ale on je na toto este mam pocit ako bonus alergicky, ked takto vyzera.
Určite to odstráň bez svedkov sama, lebo dnes je fakt doba kedy všetko či mravec, včela, medved, vták je viac ako človek a proste všetci dávajú od toho ruky preč.
@ada12345 ja chodim na siedmu tak sa mi to moc neda :( Esteze uz je len tyzden skoly, skusim to nejako vymysliet, ze ho vezmem do kancelarie rano a pojde odtialto potom. Teda vsetkych. Ale on je na toto este mam pocit ako bonus alergicky, ked takto vyzera.
@anjelicek26 ja alergická nie som a vyzerala som hrozne,ruky,nohy no to bol masaker a hlavne v noci.
to je eichenprozesionsspinne !!! nahlasit na Gemeinde.. to musi byt uzavrete...u nas tie miesta hned mesto utavrie... v tomto pripade, prelozit zastavku..
@ada12345 ja chodim na siedmu tak sa mi to moc neda :( Esteze uz je len tyzden skoly, skusim to nejako vymysliet, ze ho vezmem do kancelarie rano a pojde odtialto potom. Teda vsetkych. Ale on je na toto este mam pocit ako bonus alergicky, ked takto vyzera.
@anjelicek26 Neviem ci je alergicky, ale na toto velmi v Berline upozornovali vsade, ze si treba davat velky pozor, lebo to nie je sranda, takze podla mna to aj moze mat takuto reakciu. V Berline bol toho plny Tierpark.
to je eichenprozesionsspinne !!! nahlasit na Gemeinde.. to musi byt uzavrete...u nas tie miesta hned mesto utavrie... v tomto pripade, prelozit zastavku..
@gala79 nahlasila som to....vraj je toho plny les a nevedia, co s tym robit... .ze sa ma starat Forstamt... ti mi zasa povedali, ze to ma robit Gemeinde...a dnes dokolecka...
@gala79 nahlasila som to....vraj je toho plny les a nevedia, co s tym robit... .ze sa ma starat Forstamt... ti mi zasa povedali, ze to ma robit Gemeinde...a dnes dokolecka...
@anjelicek26 des... u nas tam paskou vsetko zavru, kludne aj celu cyklotrasu alebo detske ihrisko ak je treba a hotovo... uz len kvoli tej alergickej reakcii by som sa tej zastavke vyhybala...aj ked je to asi extra logistika
Masaker, chudata. Ani som netusila ake vedia byt husenice zdraviu nebezpečné. Podľanetu na tých chĺpkoch je toxín. Skús operovať informovaním TV, vtedy začnú byť aktívnejší.
Toto mi našlo . Priadkovček dubový (Thaumetopoea processionea)Tento druh patrí do čeľade hrbáčikovité a v posledných rokoch vyvoláva veľké obavy v lesníctve aj v medicíne kvôli premnoženiu v strednej Európe.Pohyb v procesiách: Húsenice žijú spoločne vo veľkých pavučinových hniezdach (vakoch) na kmeňoch dubov. Za potravou vyliezajú zoradené v radoch za sebou (v procesiách), ktoré môžu merať aj niekoľko metrov.Zdravotné riziko: Húsenice sú pokryté miliónmi jemných pálivých chĺpkov, ktoré obsahujú toxín thaumetopoín. Tieto chĺpky vietor ľahko šíri vzduchom. Pri kontakte s kožou alebo sliznicou človeka a zvierat spôsobujú ťažké alergické reakcie, vyrážky, zápaly očí a dýchacie problémy.Ochrana: Hniezda sa nesmú zametať ani páliť, pretože sa chĺpky rozptýlia. Na ich likvidáciu špecializované firmy používajú priemyselné vysávače alebo biologické postreky.
@anjelicek26 Pane Bože, vôbec sa nečudujem, že máš nervy. Hlavne tá bezmocnosť, že ako tým deťom rýchlo pomôcť, aby sa cítili lepšie.
Ak je tá zastávka autobusu u vás v obci, tak by sa mal o odstránenie hniezd postarať Obecný úrad resp. zavolať a zaplatiť firmu na likvidáciu. O les sa majú postarať lesníci, ale čítala som, že proste všetky stromy v lese sa ošetriť nedajú. Najhoršie je, že keď fúka vietor, tak tie chĺpky môže roznášať aj stovky metrov.
Tie húsenice sa teraz veľmi rýchlo šíria v Nemecku a že hlavne kvôli týmto vysokým teplotám. Najviac postihnuté vraj sú Berlin, Brandenburg, Sachsen-Anhalt, Baden-Württemberg, Nordrhein-Westfalen a Bayern.
Popozeraj na Youtube, je tam veľa reportáží (aj starších). Ak u vás obec nebude s tým chcieť nič robiť, pohroz im, že zavoláš do médií. Je to des😨 Držím palce, nech sa deťom rýchlo uľaví. Musí to byť strašné. Nenechaj ich ísť k tej zastávnke busu. Keď čítam, že človek môže dostať aj zápal očí alebo mať dýchacie problémy, ak chĺpok vdýchne😲
Nedá sa dočasne premiestniť zastávka?
Tieto husenice sposobuju prudke alergicke reakcie, asi treba, aby niekto skoncil v nemocnici, mozno by sa veck pohli. Myslim, ze najjednoduchsie bude docasne premiestnit zastavku.
@gala79 nahlasila som to....vraj je toho plny les a nevedia, co s tym robit... .ze sa ma starat Forstamt... ti mi zasa povedali, ze to ma robit Gemeinde...a dnes dokolecka...
@anjelicek26 To je skutocne strasne ,ake to ma alergicky zasiahnute. .Musi to velmi svrbiet a boliet. Boli ste u lekaras tym? Mal by mu da nieco na tu alergicku reakcie. Su rozne pripravky aj na nanesenie.
Co sa tyka tej kompetencie, tak zalezina tom, to j majitelom alebo pd koho kompetenciu spada ta zastavka. Tu treba prlozit inam na bezpecne miesto,Na tom trvaj hlavne.Treba informovat Gemeinde pisomne a ziadat premiestnenie zastavky .
A deti nemoze vozit manzel rano? Nemate uz dva auta k dispozicii?
Taketo podobne mi sposobila husenica na Borneu, ani neviem, o aky druh sa jednalo. Neskutocne svrbenie a nasledne bolest
Pre boha, dufam ze sa kompetentne organy rozhybu a spravia s tym nieco 🙈🙈 skore uzdravenie prajeme


To je dosledok kontaktu s husenicou?Fu to som este nevidela taketo problémy pri strete sp živočíchom.
Ak msju tieto problémy viacerí,je to jedovatý živočíchov a treba to riesit.
Ak ma syn alergiu to,podla mna,neporiesis nic.