Dobrý deň ja by som sa chcel spýtať ako postupovať v prípade keď sa matka môjho dieťaťa respektíve moja ex absolútne nevie dohodnúť že by mi dávala malého navyše robieva to iba vtedy keď nieco potrebuje ja si každý mesiac pravidelne platím výživné snažím sa aj pokupujem malému a nie a nie sa s ňou dohodnúť nakoľko mám malého len 2 krát za týždeň na 2 hodiny nakoľko keď mali bol menší tak ho kojila lenže mali vyrástol bude mať 2 roky papava mi už všetko a aj napriek tomu sa vyhovára že ona koji alebo sa vyhovára že spí ja už naozaj neviem ako v takomto prípade postupovať pretože keď som volal aj na sociálku tam len povedali že musíme sa dohodnúť lenže keď sa snou dohodnúť nedá tak neviem čo mám robiť ďakujem za rady 🙂
Podat si ziadost na sud o vymedzenie presneho casu na styk s dietatom. Ked to budes mat “na papieri”, musi ti ho v tom case za beznych okolnosti dat.
Nuž keď to nejde po dobrom treba to riešiť súdnou cestou...Predsa 2 ročné dieťa nekoji už 5x denne.. Urči si ako by si sa chcel s nim stretávať a keď s tým nebude súhlasiť daj žiadosť na súd
Dobre by bolo poznať aj druhú stranu a nie len tu ,čo píše jedna strana .Určite je za tým aj niečo ine ako len kojenie,prečo nechce syna dať otcovi .Väčšinou je to tak,že tam niečo aj iné je ,ale to dána strana nepovie .
Podať návrh na súd o úpravu styku. Je smutné keď sa neviete dohodnúť.
Ošetri si to súdne keď nieje možno dohoda aby ste boli spokojní obaja, rozhodne súd.
Podať si navrh ak sa nedá dohodnúť
@bibyke Už som počula teda čítala o kojení skoro pomaly 5 ročnej, 3 roky mi príde v tomto prípade ešte OK 😀
@misinka0611 no akoze ja som kojila oboch takmer 2roky,ale teda uz mi aj to prislo vela a bol to len zvyk aj to len v noci uz aby spali,kedze cumel nechceli.. ale tak akoze dobre no😅
@bibyke ale no tak....príspevok je o niečom inom.ore dieťa je aj dlhodobé dojčenie dobre isto to kocka nemyslela že je to móda ...ja som tiež dojčila dlho ale napr v 3 rokoch mi aj dojcene deti išli na noc k babke....musí mať ale dobrú väzbu....
mne prosto nejde do hlavy prečo chlap miesto riešenia štýlu píše na modrý kon...ako keby mi sme to mohli vyriešiť za neho....nech si dá podnet ...ak má úprimný záujem a dieťa s ním byť chce isto sa to vyrieši
Podaj si ziadost na sud. S nou to nema vyznam . To ako Ti odmieta dat dieta pekne vo vyjadreni opis + dokazy ( sms, email)
A uz sudne dokazovanie rozhodne ako sa rozsiri styk.
Skus bývalú o tom informovať, že by si sa chcel dohodnúť bez sudu, možno ustúpi. Ak nie, jedine podať návrh na úpravu styku a tam sa budete musieť dohodnúť obaja. Držím palce.
@srdeenko19 ďakujem krásne
@anonym38 no a ako ste nakoniec dopadli?
treba si podat navrh na sud na upravu rodicovskych prav a ziadat rozsirit styk